Hakkımızda

ORHAN NASLI İnşaat Taahhüt Ticaret Şirketi 1978 yılında kuruldu. Günün imkan ve koşullarında, ülkemizin ihtiyacı olan taahhüt ve yapı hizmetlerini karşılamak amacıyla, artan teknoloji ve ihtiyaçlarla birlikte gelişerek bugün Türkiye'nin önde gelen inşaat ve taahhüt firmaları arasındaki yerini aldı.

İnşaat Sektöründe hizmet vermek amacıyla 1986 yılında kurulan ikinci şirketimiz, Ortaş İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti’ nin de gücünü yanına alarak, ülkemizin yoğun yatırımları ve iş imkanları dahilinde daha büyük ölçekli devlet yatırımlarına imza attı.

Orhan NASLI tarafından, 1996 yılında, özellikle makina imalatı ve çelik konstruksiyon taahhütleri alanında çalışmak üzere kurulan Titaş İnş. Taah. Tic. ve İnş. Malz. Mak. İml. San. Ltd. Şti. ve yine günün yükselen trendini karşılayarak, halkımıza maksimum seviyede hizmet vermek anlayışı ile 1992 yılında S.S. Naskent Konut Yapı Kooperatifi’nin de kuruluşu ile daha büyük hedeflere ulaştı ve büyük başarılara imza attı.

İmalat sektörünün yanı sıra 1998 yılında Ortaş Metal Ltd. Şti. firması olarak her tip ve ebatta yerli ve yabancı boru, sac ve profil perakende ve toptan satışına başladı.

Milenyum ile birlikte faaliyet alanlarımızı özel sektöre hizmet verecek şekilde geliştirdik. Uygulamalarımız alanlarımıza; kamunun dışında özel sektöre de sanayi yapıları, ticaret merkezleri, genel müdürlük binaları başta olmak üzere, nitelikli konut projeleri ve zengin yaşam çevreleri ile çeşitli müstakil yapıların anahtar teslimi inşaatlarının yapılmasını ekledi.

2003 yılında tekstil sektörüne girdi, Ortaş Ev Tekstil Ür. Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti. ile toptan ve perakende ev tekstil ürünleri satışı üzerine Türkiye’nin önde gelen firmalarının bayiliklerini aldı. Kendi markasını oluşturmaya gayret etti. Denizli’de bir çok imalathane ile anlaşarak üretim yaptırdı.

2005 yılında büyümenin gerekliliği olan “daha etkili yönetim yapısının oluşturulması” amacıyla, daha da kurumsallaşmak adına tüm kuruluş ve şirketlerin aynı çatı altında holding yapılanmasıyla toplanması için Orhan NASLI İnş. San. ve Tic. A.Ş. kuruldu. 

NASLI İnşaat Grubu özellikle üst yapı projeleri yapımcısı olarak uzmanlaştı, yüksek inşaat teknolojisi gerektiren uygulamalarındaki başarısı, proje yönetimindeki deneyimi, üstlendiği projeleri zamanında bitirme geleneği ve kaliteli işçiliğe verdiği önem sonucunda bugün iyi bir referans listesine sahip duruma geldi.

2007 yılında Libya devletinde faaliyete başladı. Libya şubesi açıldıktan sonra, Orhan Libya Genel Müteahhitlik A. Ş.'ni de kurarak Libya Devletine taahhüt projeleri gerçekleştirmeye başladı.

Dış ticaret alanında faaliyet gösteren 2i Dış Ticaret ve Müşavirlik A.Ş., Proje geliştirme, tasarım ve kontrolü alanında çalışan Naslı İnşaat Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve özel projelerin inşasında ve pazarlanması konularında hizmet veren Naskon İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. bünyesine katıldı.

Ülke riskine maruz kalmak yerine, dengeli bir sözleşme portföyü oluşturarak riski eşit şekilde dağıtmak amaçlı 2010 yılında Orhan Naslı Rusya A.Ş. kurularak Moskova şubesi ve iştiraki açıldı. 

Farklı sektörlerde de yer alarak sektör riskini azaltmak amacıyla enerji sektörüne giren grubumuz 2011 yılında Çanakkale Ezine-Firazlı-Akçakeçili bölgesinde işletme ruhsatı alarak Jeotermal Enerji üretimi konusunda ilk yatırımına başladı.

Ülkemizde oluşan yeni şartlar ve iş imkanlarını araştırarak, EPDK lisansı almak ve enerji üreten ve dağıtan şirketleri denetlemek amacıyla Enerden Enerji Denetim A.Ş. iştiraki kurulmuştur. Aynı zamanda Kaman/Kırşehir bölgesi ile Temelli/Ankara bölgesinde tarım yatırımlarına hız verilmiş, Titaş Tarım ve Hayvancılık Ltd. Şti. kurulmuştur.

Vizyon 2023 Projesinde ve Türkiye Cumhuriyeti 61. Hükümetiinden itibaren her hükümet programında da yer alan Ankara Ayaş-Beypazarı bölgesinin termal turizm tesis alanı ilan edilmesi ile bölgede yatırım imkanı doğmuş ve termal sağlık turizm, otel ve devre mülk konut projesi Naskon Sapphire Thermal Resort&SPA yatırımına başlanmıştır.

6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Kanunun uygulamaya konulmasından sonra özellikle şehir merkezlerinde çağdaş ve konforlu yaşam alanları geliştirmek üzere NASLI Yapı Endüstri A.Ş. kuruldu.

2017 yılında Ürdün Haşimi Krallığı Devletinde sanayi yatırımları ve inşaat işleri yapmak üzere JTC (Jordan Turkish Company) şirketi kuruldu.

Bugün, farklı birçok sektöre ivme kazandıran bir güç olmak adına sağlam, dinamik yapımızla çalışıyor, projeler üretip uyguluyor, çağın gelecek vadeden iş kollarında araştırmalarımızı sürdürüyoruz.

Teknik ve idari kadrolarında uzman kişilerin yer aldığı NASLI Grubu; tasarımda, üretimde, yapımda, montajda ve iş yönetiminde; kaliteyi, insani ilişkileri ve güven duygusunu ön planda tutmayı başarmış ve müşteri memnuniyetini kayıtsız şartsız oluşturmayı amaç edinmiştir.

Tamamladığımız her projede olduğu gibi, bugünden sonra da sürekli gelişimimizi sürdürerek, daha prestijli yapılara imza atmaya ve ülkemize hizmet vermeye devam edeceğiz.

Felsefemiz; kaliteli, ekonomik ve hızlı yapılar üreterek uzun vadede kalıcı olmak, üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamak ve böylece “insanlığa kaliteli ve verimli mutluluk alanları” oluşturmaktır.

Biz, 1978 yılından bu yana, Türkiye'nin gelişimine ve büyümesine katkıda bulunmak adına inşaat sektöründe hep güven, gelişim ve başarının bir neferi ve temsilcilerinden olduk. Bu günden sonrada aynı hassasiyetle görevimizi sürdüreceğiz.